Przejdź do treści

Programy partnerskie – zacznij bez inwestycji

”Połowa pieniędzy wydawana na reklamę jest wyrzucana w błoto. Problem w tym, że nie wiem, która połowa”. John Wanamaker

Nawiązując do słów sławnego kupca z Filadelfii można słusznie zauważyć, że bardzo duża część pieniędzy w marketingu nie trafia do targetowanego odbiorcy. Programy partnerskie wychodzą naprzeciw temu problemowi i oferują rodzaj współpracy, w której podmiot płaci gdy dojdzie do transakcji. Mechanizm działania jest prosty i skuteczny. Firma, która sprzeda produkt lub usługę dzieli się prowizją z programem partnerskim, a ten natomiast wypłaca prowizje parterom, którzy do transakcji doprowadzili. Taka sytuacja jest wyjątkowo korzystna i firmy chętnie godzą się na taką współpracę. Zapotrzebowanie rynku spowodowało powstanie wielu bardzo dobrych programów, które generują ogromne obroty i wypłacają swoim partnerom wysokie prowizje.

Sposoby

Sposobów na wygenerowanie dochodu przy użyciu programów partnerskich jest mnóstwo i poszczególni użytkownicy wypracowali własne strategie. Dla osób prowadzących poczytne blogi czy portale internetowe najlepszą formą będzie podłączenie skryptu programu pod swoją stronę. Właściciel po przystąpieniu do programu umieszcza na swojej stronie materiały dostarczone przez organizatora i otrzymuje prowizję za każdą transakcję, która rozpoczęła się na jego stronie. Blog traktujący o tematyce finansów może zrecenzować konto bankowe, po czym umieścić na swojej stronie banner wraz linkiem do formularza rejestracyjnego. Klient zostanie przekierowany na stronę banku, jednak system przypisał transakcję do właściciela bloga. Zarabianie w oparciu o programy partnerskie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla właścicieli serwisów online. Użytkownicy są bardzo kreatywni, korzystają z wszelkich dostępnych i zgodnych z regulaminem narzędzi do promocji. Porgramy parterskie cieszą się popularnością wśród infuencerów, posiadaczy baz mailingowych, ekspertów w danej dziedzinie, a nawet studentów.

Obserwując profile w mediach społecznościowych można natknąć się na osoby, które są w stanie pochwalić się przyzwoitymi wynikami finansowymi uzyskanymi z programów partnerskich. Tysiące osób zarabia dziś na afiliacji, łącząc klienta ze sklepem, bankiem czy innym podmiotem. Część programów partnerskich przewiduje również wynagrodzenia od wyedukowania nowego uczestnika i wykreowania z niego profesjonalnego partnera. Wówczas mamy do czynienia z sytuacją, w której sami pracujemy na swój rachunek, dostając dodatkowo prowizję od zysków naszych partnerów.

Zarobki

W zależności od liczby odsłon naszego portalu, tematyki oraz skuteczności rekomendacji można zarobić od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego jakie produkty promujemy oraz z jakim programem partnerskim zaczęliśmy współpracę. Inny system prowizyjny dotyczy nas przy promowaniu książek, a zupełnie inny przy kredytach. Żeby jednak zarabiać nie trzeba posiadać własnego portalu. Wystarczy wysoka aktywność w mediach społecznościowych, komunikatorach czy na poczcie elektronicznej. Najlepsi eksperci afiliacji legitymują się wysokimi zarobkami. Kwoty rzędu 2000 zł – 5000 zł może uzyskiwać osoba średnio zaawansowana, przy czym przelewy powyżej 10000zł są zarezerwowane dla osób w pełni zaangażowanych. Dochody rzędu 20000 zł – 30000 zł także nie są czymś niemożliwym i z miejsca bylibyśmy w stanie wymienić kilka nazwisk, młodych osób, które to regularnie osiągają.

Ryzyko

Choć programy parterskie są dziś jedym z lepszych sposobów na zarobienie przyzwoitych pieniędzy w Internecie mają także swoje ciemne strony. Nie zawsze jesteśmy zadowolenia z jakości materiałów promocyjnych dostarczanych przez operatora, z których przyjdzie nam krzystać. Niektóre programy bywają problematyczne w obsłudze, oferują nieintuicyjny panel obsługi, a czasem support, który powinien nas wspierać okazuje się kulą u nogi. Problemem jest często regulamin samego programu, który zawiera paragrafy, za których przeoczenie przyjdzie nam słono zapłacić, a raczej nie zarobić. Np. Zakaz rejestracji członków rodziny. Gdy przyjdzie do wypłaty, nie dostaniemy prowizji z siostry czy brata, a zainkasuje ją…sam program (sic!). Zdarzyć się może również, że operator zmieni warunki naliczeń czy caly plan rozliczeniowy, a wtedy nie mamy nic do powiedzenia. Zgadzamy się na nie lub kończymy współpracę. Partnerzy zgłaszają także problem z naliczeniami. W programach z gorszą renomą dochodzi nieraz do sytuacji, w której nie dostajemy prowizji mimo, że do transakcji doszło. 

Jaki program partnerski wybrać?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Błędem jest kierowanie się wyłącznie wysokością prowizji. Dobór programu partnerskiego powinien opierać się o nasze zainteresowania, pasje i łatwość przekazu. Jedynie będąc autentycznymi możemy przez dłuższy czas czerpać dochody z afiliacji. Sami mamy doświadczenie w branży finansowej, czujemy się w tym dobrze więc współpracujemy z programami, które mają w ofercie produkty finansowe i ubezpieczenia. Jeżeli testowanie, pisanie i mówienie o nowinkach technologicznych sprawia Ci radość powinieneś nawiązać współpracę z programem, który pozwoli Ci na tym zarabiać. 

Podsumowanie

Osoby, które opanowały zarabianie przez afiliacje należą do najbardziej wolnych cyfrowo. Prowadzą bardzo dochodowe biznesy nie mając jednocześnie obciążenia w postaci biura czy magazynu. Nie muszą wynajmować pomieszczeń ani zatrudniać ludzi. Cały biznes nadzorują z ekranu komputera, ze swoimi podopiecznymi komunikują się zdalnie. Całe przedsięwzięcie jest warte zachodu. Wystarczy nieraz kilka miesięcy nauki by stać się właścicielem dochodowej sieci afiliacyjnej. Dokumentacja prowadzenia takiego biznesu zamyka się w kilku fakturach wysylanych do księgowego i rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Jak zacząć?

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w programach partnerskich, ale nie wiesz jak zacząć możesz skontaktować się z naszą specjalistką z tej dziedziny. Kamila prowadzi kilkadziesiąt osób z bardzo dobrymi wynikami. Nie ponosisz żadnych kosztów, zacząć możesz w każdej chwili. Najlepiej napisz do nas, zostaw komentarz, lub napisz na fanpage Facebook Kamili klikając >TUTAJ<. Przywita Cię automatyczna wiadomość jednak możesz pisać także z Kamilą.

%d bloggers like this: