Przejdź do treści

Litecoin – cyfrowe srebro

Litecoin jest określany jako srebro cyfrowe podczas gdy Bitcoin, uważany jest za złoty standard dla walut cyfrowych. Oznacza to, że Litecoin jest bardzo podobny pod wieloma względami do bitcoinów, ale może nie jest tak kosztowny jak standard złota.

Podobnie jak Bitcoin, Litecoin jest systemem wymiany gotówki typu peer to peer, który umożliwia użytkownikom wysyłanie, odbieranie i dokonywanie płatności natychmiastowych przy niemal zerowym koszcie na całym świecie.

W oparciu o technologię blockchain Litecoin umożliwia system zaufania między uczestnikami, w którym mogą przeprowadzać transakcje bez organu centralnego, dzięki czemu koszt transakcji jest niski.

W związku z dalszym rozwojem technologii Litecoin udało się stworzyć wydajność w swoim systemie, aby uczynić z nich godnego uwagi konkurenta dla bitcoinów w tej przestrzeni. W tym artykule zidentyfikujemy kilka uderzających cech litecoin, które wyróżniają go, jak porównuje się go z innymi projektami blockchain, funkcjami bezpieczeństwa i potencjalnymi zastosowaniami litecoin.

Technologia zastosowana w litecoin to system open source, który pozwala innym programistom na kodowanie przy użyciu oprogramowania. To za tym stoi wizja

Aby zapewnić alternatywny globalny system płatności, który jest bezpieczny, szybki i prawie bezpłatny”.

Oznacza to, że osoby fizyczne mogą wysyłać i odbierać gotówkę oraz dokonywać płatności zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo, natychmiast i prawie bez żadnych kosztów. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, mogą to robić bez potrzeby zaufanego pośrednika, takiego jak bank centralny.

Na przykład, jeśli chcesz wysłać 1000 USD z Kalifornii do Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie będziesz musiał odwiedzić swój bank, wypełnić formularze, a następnie poprosić o przelew, który może skończyć się dniami i kosztować cię dużo pieniędzy.

Z Litecoin, przenosząc ten sam ekwiwalent 1000 $, zajmie Ci mniej niż 5 minut i kosztuje mniej niż jednego dolara! To sprawia, że litecoin jest atrakcyjny dla przedsiębiorstw i handlowców, którzy regularnie przekazują gotówkę i dokonują płatności za granicą.

Pierwsza transakcja litecoin została przeprowadzona 13 października 2011 r. Od tego czasu litecoin był używany w wielu przypadkach i na wielu platformach, w tym w płatnościach na Bitcoinshop i Egift. Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej akceptowalne, możemy zobaczyć więcej sklepów i firm akceptujących litecoin jako formę płatności.

Litecoin można kupić i sprzedać na wielu głównych giełdach, w tym Binance, OKCoin, Bitfinex, Kraken, Bitstamp i GDax. Szukaj symboli LTC lub XLT. Od 2013 r. Notuje stały obrót, roczne zyski w 2016 r. wyniosły 23,94%, w 2017 r. nastąpił gwałtowny wzrost do 4 714,55%, podczas gdy w 2018 r. Spadł o -75,98% do sierpnia. Po zakupie litecoin można przechowywać na komputerze lub telefonie lub w portfelu sprzętowym.

W przeciwieństwie do bitcoinów, których całkowita podaż wynosi 21 milionów monet, Litecoin ma podaż x4, co daje 84 miliony monet. To dodatkowo wzmacnia ideę, że litecoin jest srebrem do bitcoina.

Jaki problem rozwiązuje Litecoin?

Litecoin został stworzony przez Charliego Lee, byłego pracownika Google, który dostrzegł wiele nieodłącznych wad w działaniu bitcoina i starał się stworzyć komplementarną walutę cyfrową, która wyeliminowałaby te wady.

Litecoin został stworzony, aby wykorzystać możliwości stworzone przez technologię Co sprawia, że Litecoin jest lepszy niż jego konkurenci?

Bitcoin to tylko jeden z konkurentów Litecoin. Inne obejmują między innymi Ripple, Neucoin i EOS. Większość z nich wykorzystuje algorytmy SHA256 do mieszania w tworzeniu nowych monet.

Oznacza to, że coraz więcej mocy musi być wykorzystywane do utrzymania sieci, to wyścig dla potężnych.

Z drugiej strony Litecoin używa algorytmu znanego jako skrypt oparty na GPU, który nie zależy od ilości energii wrzucanej do produkcji większej ilości monet.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do swoich konkurentów Litecoins mogą być generowane w bardziej stabilnym tempie niż konkurencja.
Jak można skategoryzować LitecoIn?

Litecoin to waluta cyfrowa, która pozwala na efektywne i minimalne koszty wymiany waluty cyfrowej na równorzędne. Ze względu na zastosowaną technologię można ją również zaklasyfikować jako walutę cyberbezpieczeństwa.
Wizja Litecoina na temat bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo Litecoin opiera się na technologii, która za nim stoi.

Po pierwsze, istnieje technologia blockchain, która jest systemem zdecentralizowanym. W scentralizowanym systemie, takim jak w tradycyjnych systemach bankowych, wszystkie informacje są przechowywane w centralnym skarbcu, który można zaatakować.

Na łańcuchu blokowym nie ma centralnego serwera z informacjami, ponieważ cały łańcuch zawiera bloki z kopiami informacji.

Oznacza to, że nie ma centralnego punktu, który można zaatakować, aby manipulować informacjami. To sprawia, że blockchain jest bezpiecznym systemem, bardziej niż tradycyjnym systemem bankowym.
Przykłady przypadków / zastosowań Litecoin.

Jednym z największych punktów sprzedaży litecoin jest wydajność, która zapewnia użytkownikom bardzo niską cenę i superszybkość. To sprawia, że jest on bardzo atrakcyjny dla firm, które potrzebują szybkich transakcji.

Litecoin jest również idealny do dokonywania mikropłatności, ponieważ koszt przelewów i płatności litecoin jest znikomy w porównaniu z bitcoinem. Bardzo łatwo jest zintegrować litecoin ze stroną internetową firmy, używając wtyczek, aby umożliwić klientom płacenie za pomocą litecoins.

Dzięki litecoin możesz wymienić swoją firmę na swojej stronie internetowej jako firmę, która akceptuje litecoins jako płatność. Firmy, które już przyjmują płatności litecoin, to między innymi Cryptojeweller, który sprzedaje biżuterię, Overstock podobny do Amazon, Torguard, Bitcoinshop, Cryptothrift i Blackforest Vapes.

Kryptowaluty od pewnego czasu są przedmiotem sporów dla wielu rządów. Zostali przyjęci z miłością i nienawiścią w równym stopniu, prawdopodobnie dlatego, że przedstawiają sposobność i ryzyko w podobnym stopniu.

Ponieważ stanowią one szansę na lepsze i bardziej wydajne systemy biznesowe, fakt, że są to systemy zdecentralizowane, które mogą ominąć procesy rządowe, stanowi wyzwanie regulacyjne.

Litecoin pokazał wyjątkowe atuty, które w pewnym sensie przewyższają bitcoiny i inne podobne kryptowaluty.

Dzięki temu zyskał przyczepność w krótkim czasie i znalazł się wśród najlepszych kryptowalut na rynku.

Dopiero w 2018 r. Rozlew krwi dla przestrzeni kryptowalut, Litecoin udało się utrzymać znaczną przewagę, a wielu przewiduje, że jednym z nich jest odbić się, gdyby rynek miał uruchomić byka w najbliższym czasie. Ale to w dużej mierze zależy od tego, czy rządy i duże korporacje będą sprzyjać przestrzeni umożliwiającej kryptowalutom uzyskanie akceptacji głównego nurtu.i wykorzystać je do maksimum; transakcje, które są zdecentralizowane, odporne na oszustwa (pojedynczy punkt awarii) i wydajne. Poza tymi mocnymi stronami technologii blockchain sam litecoin ma dodatkowe, które obejmują:

Jeszcze szybsze transakcje niż Bitcoin
Bardziej wydajny system wydobywczy
Skalowalność
Zero kosztów

Przyjrzyjmy się wszystkim problemom, które litecoin rozwiązuje indywidualnie:

1. Skalowalność

Skalowalność zasadniczo odnosi się do liczby transakcji, które mogą być przetwarzane w ułamku czasu, głównie w ciągu sekundy. Jest to istotne, ponieważ określa, ilu użytkowników sieć może utrzymać w danym czasie bez „upuszczania piłki”.

Na przykład bitcoin ma maksymalną pojemność 7 transakcji na sekundę; poza tym wolumenem sieć będzie przepełniona. Użytkownicy nie będą w stanie wykonywać żadnych transakcji w sieci, dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany.

Z tego powodu Charlie Lee musiał stworzyć lżejszą wersję bitcoina, która mogłaby obsłużyć więcej transakcji na sekundę (częstsze generowanie bloków), które byłyby w stanie poradzić sobie, gdyby przyjęcie technologii wzrosło w przyszłości. Przyjrzymy się temu aspektowi szczegółowo w następnej sekcji.

2. Szybkość transakcji

Bitcoin był nękany problemami przeciążenia sieci, które spowodowały zawieszenie transakcji w krytycznych momentach. Użytkownicy zostali zmuszeni do oczekiwania w kolejce, aby ich transakcje zostały przetworzone, nie będąc pewni, kiedy to się rzeczywiście wydarzy.

Chociaż bitcoin ma wiele atrakcyjnych czynników, problem ten spowodował obawy na rynku, ponieważ takie opóźnienia mogą spowodować potencjalne straty dla firm.

3. Wydajność wydobycia

Bitcoin używa algorytmu hashowania SHA-256, który jest dość drogi w utrzymaniu. Ponieważ coraz więcej transakcji jest weryfikowanych, kolejne transakcje stają się coraz trudniejsze, co wymaga coraz większej ilości energii.

W dłuższej perspektywie nie jest to możliwe, jeśli koszt obsługi bitcoinów ma pozostać znikomy.

W jaki sposób Litecoin rozwiązuje problem?

Jak wspomniano wcześniej, Litecoin wykorzystuje technologię blockchain, aby umożliwić transakcje peer-to-peer, które są bezpieczne, tanie i szybkie. Ważne jest, aby najpierw zrozumieć, jak działa blockchain, zanim przyjrzymy się, w jaki sposób litecoin rozwiązuje niektóre słabości modelu blockchain bitcoina.

Transakcje zainicjowane w łańcuchu blokowym są interpretowane jako złożone obliczenia matematyczne, które muszą zostać rozwiązane przez górników, którzy wykonują pracę. Gdy transakcje zostaną zweryfikowane i potwierdzone jako ważne, zostaną dodane do ostatniego bloku, który zostanie dodany do łańcucha bloków po zweryfikowaniu wszystkich dodanych transakcji.

Po dodaniu do łańcucha bloków staje się to nieodwracalne i rejestr może być oglądany przez wszystkich uczestników sieci. Mówiąc praktycznie, powiedzmy, że chcesz wysłać litecoin do Jana w Kosowie, inicjujesz transakcję, która jest interpretowana jako złożony problem matematyczny.

Górnicy rozpoczynają pracę, aby sprawdzić, czy faktycznie posiadasz tyle litecoin i czy została ona wysłana na adres. Górnicy są nagradzani za tę pracę nowymi litecoinami wygenerowanymi w procesie „wydobycia”. Ta metoda weryfikacji nazywana jest algorytmem dowodu pracy i zarówno Bitcoin, jak i litecoin używają tego algorytmu.

Dzięki litecoin transakcje są realizowane co 2,5 minuty, co oznacza, że John w Kosowie otrzyma litecoin w mniej niż trzy minuty. Po zakończeniu transakcja ta jest niezmienna i nieodwracalna.

1. Szybsza szybkość transakcji

Tak jak bitcoin jest wyznacznikiem tempa w tworzeniu płynnych transferów gotówki na całym świecie, litecoin ma nawet szybsze prędkości transakcji niż bitcoin. Litecoin używa algorytmu skryptowego, który jest szybszy i bardziej energooszczędny. Potwierdzenie każdego bloku na łańcuchu bloków bitcoin zajmuje 10 minut, podczas gdy potwierdzenie tego bloku na łańcuchu bloków litecoin zajmuje czwartą część (2,5 minuty). Oznacza to, że wysyłanie waluty cyfrowej w systemie litecoin jest znacznie szybsze niż w przypadku bitcoin. . Jest to bardzo ważne, jeśli Litecoin ma być globalnym systemem transferu gotówki

2. Skalowalność

Wspomnieliśmy o skalowalności i jej znaczeniu. Skalowalność to przede wszystkim zdolność do obsługi większej liczby transakcji w miarę potrzeb. Inny algorytm (algorytm skryptowy) używany przez litecoin umożliwia szybsze wykonywanie transakcji, jak opisano powyżej. Dzięki temu możliwa jest skalowalność. Bitcoin może obsłużyć do 7 transakcji na sekundę, podczas gdy litecoin może obsłużyć do 56 transakcji na sekundę. Różnica w minutach, godzinach i dniach nie jest porównywalna. W miarę jak coraz więcej użytkowników przyjmuje technologię blockchain, skalowalność będzie najważniejsza.

3. Wydajność w górnictwie

Górnictwo odnosi się do procesu, w którym transakcje na łańcuchu blokowym są weryfikowane i sprawdzane przez węzły, które są określane jako górnicy.

Pracują w modelu konsensusu za pomocą różnych modeli, z których najbardziej powszechnym jest proof-of-work and proof-of-stake.

Zarówno Bitcoin, jak i Litecoin używają modelu dowodu pracy, co oznacza, że górnicy są nagradzani za rzeczywistą pracę polegającą na potwierdzaniu transakcji i sprawdzaniu ich poprawności na blockchain.

Istnieje jednak niewielka różnica, która daje przewagę litecoin. Bitcoin używa szybkości mieszania SHA-256, co w zasadzie oznacza, że obliczenia matematyczne rozwiązywania zagadek stają się trudniejsze, gdy przetwarzanych jest więcej transakcji. Ostatecznie górnicy będą musieli korzystać z coraz większej mocy obliczeniowej, aby rozwiązać te zagadki.

Obecnie sprzętem używanym przez górników bitcoin jest ASIC, który jest dość drogi.

Z drugiej strony, blok bloków litecoin używa nieco innego systemu zwanego algorytmem skryptowym, który pozwala górnikom na wydobycie z wykorzystaniem procesorów graficznych (GPU), które są tańsze. Ponieważ koszty wydobycia są znacznie niższe, transakcje na blokchainie litecoin mogą wystąpić przy nieznacznych kosztach.

To sprawia, że dokonywanie płatności na blockchainie litecoin jest bardzo tanie.

Co sprawia, że Litecoin jest lepszy niż jego konkurenci?

Bitcoin to tylko jeden z konkurentów Litecoin. Inne obejmują między innymi Ripple, Neucoin i EOS. Większość z nich wykorzystuje algorytmy SHA256 do mieszania w tworzeniu nowych monet.

Oznacza to, że coraz więcej mocy musi być wykorzystywane do utrzymania sieci, to wyścig dla potężnych.

Z drugiej strony Litecoin używa algorytmu znanego jako skrypt oparty na GPU, który nie zależy od ilości energii wrzucanej do produkcji większej ilości monet.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do swoich konkurentów Litecoins mogą być generowane w bardziej stabilnym tempie niż konkurencja.

Jak można skategoryzować Litecoin?

Litecoin to waluta cyfrowa, która pozwala na efektywne i minimalne koszty wymiany waluty cyfrowej na równorzędne. Ze względu na zastosowaną technologię można ją również zaklasyfikować jako walutę cyberbezpieczeństwa.

Wizja Litecoina na temat bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo Litecoin opiera się na technologii, która za nim stoi. Po pierwsze, istnieje technologia blockchain, która jest systemem zdecentralizowanym. W scentralizowanym systemie, takim jak w tradycyjnych systemach bankowych, wszystkie informacje są przechowywane w centralnym skarbcu, który można zaatakować.

Na łańcuchu blokowym nie ma centralnego serwera z informacjami, ponieważ cały łańcuch zawiera bloki z kopiami informacji.

Oznacza to, że nie ma centralnego punktu, który można zaatakować, aby manipulować informacjami. To sprawia, że blockchain jest bezpiecznym systemem, bardziej niż tradycyjnym systemem bankowym.

Przykłady przypadków / zastosowań Litecoin.

Jednym z największych atutów litecoin jest wydajność, która zapewnia użytkownikom bardzo niską cenę i superszybkość. To sprawia, że jest on bardzo atrakcyjny dla firm, które potrzebują szybkich transakcji.

Litecoin jest również idealny do dokonywania mikropłatności, ponieważ koszt przelewów i płatności litecoin jest znikomy w porównaniu z bitcoinem. Bardzo łatwo jest zintegrować litecoin ze stroną internetową firmy, używając wtyczek, aby umożliwić klientom płacenie za pomocą litecoins.

Dzięki litecoin możesz wymienić swoją firmę na swojej stronie internetowej jako firmę, która akceptuje litecoins jako płatność. Firmy, które już przyjmują płatności litecoin, to między innymi Cryptojeweller, który sprzedaje biżuterię, Overstock podobny do Amazon, Torguard, Bitcoinshop, Cryptothrift i Blackforest Vapes.

Kryptowaluty od pewnego czasu są przedmiotem sporów dla wielu rządów. Zostały przyjętę z miłością i nienawiścią w równym stopniu, prawdopodobnie dlatego, że przedstawiają sposobność i ryzyko w podobnym stopniu.

Ponieważ stanowią one szansę na lepsze i bardziej wydajne systemy biznesowe, fakt, że są to systemy zdecentralizowane, które mogą ominąć procesy rządowe, stanowi wyzwanie regulacyjne.

Litecoin pokazał wyjątkowe atuty, które w pewnym sensie przewyższają bitcoiny i inne podobne kryptowaluty.

Dzięki temu zyskał przychylność w krótkim czasie i znalazł się wśród najlepszych kryptowalut na rynku.

Dopiero w 2018 r. nastąpił rozlew krwi na rynku kryptowalut, Litecoin udało się utrzymać znaczną przewagę, a wielu przewiduje, że jest jedną z tych, która odbije się, gdyby rynek miał wejśc w fazę byka w najbliższym czasie. Ale to w dużej mierze zależy od tego, czy rządy i duże korporacje będą sprzyjać przestrzeni umożliwiającej kryptowalutom uzyskanie akceptacji głównego nurtu.

Jeżeli chcesz zacząć swoja przygodę z zarabianiem online porozmawiaj z nami ⬇️

Pozdrawiamy....onlinersi 🙂

%d bloggers like this: