Przejdź do treści

EOS – pogromca Ethereum?

EOS osiągnął status gwiazdy na rynku kryptowalut – dzięki bardzo udanemu systemowi ICO i dlatego, że od czasu, gdy wiadomości o jego sieci głównej trafiły na rynki, odnotowano poważny wzrost ceny.

EOS podstawy

EOSIO (EOS.io) to oprogramowanie, które wprowadza architekturę blockchain zaprojektowaną w celu umożliwienia skalowania pionowego i poziomego zdecentralizowanych aplikacji („Oprogramowanie EOSIO”). Osiąga się to poprzez konstrukcję podobną do systemu operacyjnego, na której można budować aplikacje. Oprogramowanie zapewnia konta, uwierzytelnianie, bazy danych, komunikację asynchroniczną i planowanie aplikacji na wielu rdzeniach procesora i / lub klastrach. Powstała technologia jest architekturą typu blockchain, która ma potencjał skalowania do milionów transakcji na sekundę, eliminuje opłaty użytkownika i pozwala na szybkie i łatwe wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji. Więcej informacji można znaleźć w białej księdze technicznej EOS.IO.

EOS Rozwój

Kto buduje oprogramowanie EOSIO?

Block.one, spółka z Kajmanów, buduje oprogramowanie EOSIO. Z pracownikami i doradcami z całego świata firma koncentruje się na rozwiązaniach technologicznych klasy biznesowej, w tym na rozwoju oprogramowania blockchain.

    W BlockShow Asia – 29 listopada 2017 r. Block.one ujawnił publicznie dostępne środowisko testowe, znane jako EOSIO Single-Threaded Application Testnet (EOS STAT).
    Cały plan EOS został opublikowany w 2017 r. W oficjalnym dokumencie.
    Platforma EOSIO została opracowana przez prywatną firmę Block.one i została udostępniona jako oprogramowanie open-source 1 czerwca 2018 roku.
    Aby upewnić się, że natywne tokeny zostały szeroko rozpowszechnione w momencie uruchomienia blockchain, około miliarda tokenów zostało sprzedanych na platformie Ethereum przez Block.one. Zapewniło to sieć dystrybucyjną, z której każdy, kto jest właścicielem tokena, może zacząć korzystać po wydaniu oprogramowania blokowego EOS.

10% tych żetonów jest zarezerwowanych dla Block.one. Łącznie 20% żetonów EOS zostało sprzedanych na Ethereum w ciągu pierwszych 5 dni całej 341-dniowej sprzedaży żetonów. Pozostałe 70% żetonów, które stanowią większość, ma być sprzedane i wyprodukowane według wartości rynkowej.

Startupowi, EOS ICO, udało się uzyskać 170 milionów dolarów w pierwszym rzucie od wielu przedstawicieli społeczności blockchain.

EOS jest obecnie piątą wiodącą kryptowalutą świata pod względem kapitalizacji rynkowej.

Jakie są zalety EOS?

Technologia

   Celem EOS jest zapewnienie zdecentralizowanej platformy do obsługi aplikacji, wdrażanie inteligentnych umów i korzystanie z blockchain dla firm, mając jednocześnie nadzieję na rozwiązanie problemów związanych ze skalowalnością, z którymi borykają się pionierskie kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum.
    Pozwoli to również wyeliminować opłaty pobierane za transakcje. Osiągnie to dzięki wykorzystaniu delegowanego dowodu udziału w protokole konsensusu, a także poprzez wielowątkowość (możliwość uruchomienia na różnych rdzeniach komputera).

  Celem EOS jest bycie pierwszym systemem operacyjnym, który zostanie zdecentralizowany. EOSIO zapewnia lepsze środowisko rozwojowe dla zdecentralizowanych aplikacji, takich jak BitShares, platforma do zdecentralizowanej wymiany kryptowaluty i Steemit, platforma społecznościowa z zachętami pieniężnymi.

    Token rodzimy, EOS, jest tokenem narzędziowym, który zapewnia zarówno pamięć masową, jak i przepustowość łańcucha blokowego. Jest proporcjonalna do całej stawki (posiadanie tylko 1% żetonów EOS pozwala na wykorzystanie do 1% całkowitej przepustowości).

    Żetony te pozwalają również właścicielowi uczestniczyć w zarządzaniu łańcuchem łańcucha blokowego i oddawać głosy, proporcjonalnie do udziału właściciela.
Platforma EOSIO zrezygnuje z głosowania na 21 producentów bloków w momencie jej uruchomienia, co dodatkowo potwierdzi walidację i wygeneruje bloki w czasie bloku 500 ms.

Inteligentną umową i ogólnym językiem do budowy całej platformy jest WebAssembly (C, C ++, Rust) oraz przenośna kompilacja maszyn w World Wide Web Consortium (W3C).

Jak kupować i przechowywać EOS?

Jak kupić EOS?

Waluta EOS jest notowana do obrotu na różnych giełdach na całym świecie i jest powiązana z kilkoma głównymi kryptowalutami, takimi jak BTC, ETH, BNB, KRW i USDT, jest to atrakcyjne dla użytkowników EOS, ponieważ pozwala użytkownikom uzyskać token EOS, używając ich obecnych walut ETH, BNB, BTC, USDT lub KRW.

Cała lista wymiany handlowej dla tokena EOS obejmuje główne światowe giełdy, takie jak Binance, KuCoin, Bitfinex, Huobi i inne. Dysponuje ponad 120 parami na wielu giełdach – umożliwiając użytkownikom zakup EOS przy użyciu BTC, ETH, USDT i innych głównych kryptowalut.

EOS był tokenem ERC20 – co oznacza, że może być przechowywany w dowolnym portfelu obsługującym Ethereum. Zmieniło się to wraz z wydaniem własnego mainnetu 10 czerwca 2018 r., Po czym wsparcie portfela zostało zapewnione przez następujące usługi:
    EOSIO: oprogramowanie EOS – EOSIO – oferuje własny portfel poleceń (bez interfejsu graficznego). Może to wymagać pewnych technicznych umiejętności i znajomości, więc inne portfele innych firm mogą być lepszą propozycją, jeśli wolisz tego uniknąć. Pamiętaj, że inne usługi portfelowe, choć renomowane, nie są oficjalnie zatwierdzane przez EOS.
    R1 Elliptic Curve: Jak stwierdzono na stronie internetowej EOS, „EOSIO obsługuje krzywą eliptyczną R1, co oznacza, że każdy komputer iMac Pro, MacBook Pro, iPhone i iPad może korzystać z bezpiecznej enklawy jako zabezpieczonego biometrycznie portfela sprzętowego. Ta sama krzywa R1 jest używana na wielu kartach inteligentnych i urządzeniach z Androidem. ”
    Infinito Wallet: zewnętrzny portfel kryptograficzny, obsługujący Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin i wiele innych kryptowalut.
Portfele sprzętowe: Ledger Nano S, Trezor
Jaka jest przyszłość tokena EOS?
Dotychczasowe trendy
    Firma EOS, Block.one, jest zarejestrowana na Kajmanach. W czerwcu 2017 r. Zaczęła oferować publicznie żetony EOS. Zyskała 700 mln USD podczas ICO – to dość duża kwota i jest świadectwem wsparcia, jakie otrzymała od mas.
    Internetowa encyklopedia oparta na wiki, Everipedia, ogłosiła swoje plany wykorzystania technologii blokowej EOS 6 grudnia 2017 r. Gdy tylko Everipedia zostanie zdecentralizowana i będzie hostowana na platformie EOSIO, kilka krajów, takich jak Iran i Turcja, które zablokowały Wikipedię, nie będzie w stanie zablokować jej dalej za pomocą Everipedia.
EOS kapitalizacja
Ranking Market Cap dla kryptowaluty EOS jest 5. i ma kapitalizację rynkową w wysokości 10,9 mld USD od czerwca 2018 r. Łączna liczba 900 milionów monet EOS jest w obiegu.

Perspektywy na przyszłość

    Platforma EOS umożliwia programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w środowisku publicznym. Przede wszystkim skalowalność można łatwo osiągnąć za pomocą EOS, ponieważ dzięki architekturze jest w stanie obsługiwać tysiące komercyjnych aplikacji zdecentralizowanych – czyli Proof-of-Stake zamiast wolniejszego Proof-of-Work, z którego zwykle korzystają kryptowaluty.
    EOS odnotował ponad 15-krotny wzrost między końcowymi miesiącami 2017 r. A początkowymi miesiącami 2018 r. – z około 1 USD do ponad 15 USD. Imponująco, pomimo ogólnego spadku rynku, cena monety EOS utrzymuje się jednak dość wysoko w USD (4$).
    Cena ma osiągnąć 37 USD do końca 2018 r., Co doprowadziłoby do ceny około 143 USD w ciągu najbliższych pięciu lat. Stąd cała kwota uznania, którą można uzyskać, jest wystarczająco duża, dlatego warto zainwestować w platformę.
    Wraz ze wzrostem liczby firm rozpoczynających korzystanie z platformy dla aplikacji zdecentralizowanych, może wzrośnąć również wycena platformy.

Czym różni się EOS od innych kryptowalut?

    Jednym z aspektów, który czyni EOS całkowicie innym i lepszym niż wszystkie inne kryptowaluty, jest to, że nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych.
    EOS to zdecentralizowana platforma, która zapewnia dużo większą skalowalność. Chociaż zarówno Ethereum, jak i EOS są platformami, na których można uruchamiać inteligentne umowy, EOS twierdzi, że oferuje krótszy czas transakcji i szybszą realizację. Może dodatkowo wspierać zdecentralizowane aplikacje na skalę przemysłową.

    Podczas gdy Ethereum używa modelu Dowód pracy (PoW) dla swoich operacji wydobywczych, EOS użyje modelu Delegowanego Proof of Of Stake (PoS) dla górnictwa EOS – który jest znacznie szybszy i nie będzie tak energochłonny przy wydobyciu.

    Podczas gdy programiści na blockchains zazwyczaj używają specyficznego języka do budowania aplikacji, EOS pozwala programistom na kompilację w Web Assembly, co oznacza, że programiści mogą używać C ++ do budowania aplikacji!

Czy powinieneś zainwestować w EOS?

Plusy:

    Prawdopodobnie będzie to pierwszy blockchain trzeciej generacji, który dotrze na rynek.

Unikalne funkcje:

    – Ma przetwarzanie równoległe, które jest dobre dla skalowalności.
    – Nie ma opłat transakcyjnych, producentów bloków wypłacanych przez inflację.
    W modelu tokenów występuje wzrost inflacji, który pomoże producentom bloków uzyskać zachęty podczas wykonywania pracy.
    Będzie również mieć proces odzyskiwania konta, jeśli stracisz klucze prywatne.
    EOS ma do tej pory ogromną rezerwę finansowa. Ze względu na początkowe oferty EOS zarobił krocie. Platforma stworzyła duży fundusz ekosystemowy z tą rezerwą.
    Firmy i organizacje mogą z łatwością tworzyć zdecentralizowane aplikacje za pomocą tej platformy.

Minusy:

    System zarządzania łańcuchem doprowadzi do większej polityki, ponieważ trzeba zdobyć wiele głosów, aby stać się jednym z producentów bloków.
    Może nie być tak zdecentralizowany, jak powiedzmy, ETH, ponieważ może mieć tylko 21 producentów blokowych.
EOS ma wiele do zrobienia. Właśnie dlatego zebrał ponad 700 milionów dolarów w ICO. Już wiesz, jak kupować monety EOS. To, czy powinieneś kupować i trzymać, jest decyzją, która będzie wymagać więcej rozważań, jak w przypadku każdej innej kryptowaluty.

Jeżeli chcesz zacząć swoja przygodę z zarabianiem online porozmawiaj z nami ⬇️

Pozdrawiamy....onlinersi 🙂

%d bloggers like this: