Przejdź do treści

Altcoiny – sukces goni sukces

Altcoiny to alternatywne kryptowaluty uruchomione po sukcesie Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, przedstawiają się jako lepsze substytuty Bitcoina. Sukces Bitcoin jako pierwszej cyfrowej waluty peer-to-peer utorował drogę wielu osobom. Wiele altcoinów stara się kierować wszelkie dostrzegalne ograniczenia, które Bitcoin ma i wymyśla nowsze wersje z przewagą konkurencyjną. Ponieważ termin „altcoins” oznacza wszystkie kryptowaluty, które nie są bitcoinami, istnieją setki altcoinów.

„Altcoin” to połączenie dwóch słów: „alt” i „coin”; alt oznaczający „alternatywę” i monetę oznaczającą (w istocie) „kryptowalutę”. W związku z tym implikują one kategorię kryptowaluty, która jest alternatywą dla waluty cyfrowej Bitcoin. Po historii sukcesu Bitcoinów pojawiło się wiele innych walut cyfrowych typu peer-to-peer, próbując naśladować ten sukces. Podczas gdy Bitcoin był pierwszą kryptowalutą i pozostaje najbardziej znaną, jest teraz tylko jedną z setek kryptowalut, które wszystkie dążą do ulepszenia Bitcoinów na różne sposoby.

Wiele altcoinów zbudowanych jest na podstawowych ramach dostarczanych przez Bitcoin. Tak więc większość altcoinów jest peer-to-peer, obejmuje proces wydobycia, w którym użytkownicy rozwiązują trudne problemy, aby odblokować bloki oraz oferują wydajne i tanie sposoby przeprowadzania transakcji w sieci. Ale nawet przy wielu nakładających się na siebie funkcjach altcoiny bardzo się od siebie różnią – altocoiny różnią się od bitcoinów szeregiem wariantów proceduralnych, w tym różnymi algorytmami sprawdzania poprawności działania, różnymi środkami, za pomocą których użytkownicy mogą poświęcić energię na bloki kopalni i ulepszenia aplikacji aby zwiększyć anonimowość użytkownika.

Najwcześniejszy znany altcoin, Namecoin, był oparty na kodzie Bitcoin i używał tego samego algorytmu sprawdzania pracy – i podobnie jak Bitcoin, Namecoin jest ograniczony do 21 milionów monet. Wprowadzony w kwietniu 2011 r. Namecoin oddzielił się przede wszystkim od Bitcoinów, czyniąc domeny użytkowników mniej widocznymi, umożliwiając użytkownikom rejestrowanie się i korzystanie z własnych domen .bit, co miało na celu zwiększenie anonimowości i odporności na cenzurę.

Aktualne wiodące przykłady altcoin to Litecoin, Dogecoin, Ethereum (drugi po Bitcoinie w kapitalizacji rynkowej od maja 2018 r.) Oraz Ripple. Litecoin jest postrzegany jako najbliższy konkurent Bitcoina.

Wprowadzony w październiku 2011 r., Wkrótce po Namecode, Litecoin został oznaczony jako „srebro w porównaniu do złota Bitcoina”. Choć zasadniczo podobny do kodu i funkcjonalności Bitcoin, Litecoin różni się od Bitcoina na kilka istotnych sposobów. Pozwala na zatwierdzanie transakcji wydobywczych co 2,5 minuty, a bitcoin co 10 minut, a także pozwala na utworzenie w sumie 84 milionów monet – dokładnie 4 razy więcej niż 21 milionów monet Bitcoina (i Namecon). Używa również innego algorytmu sprawdzania pracy niż Bitcoin – scryptu SHA-256, sekwencyjnej funkcji, która jest znacznie bardziej trudna w pamięci niż większość algorytmów sprawdzających. Ma to znacznie utrudnić generowanie bitcoinów, ponieważ zwiększenie przestrzeni pamięci wymaganej dla algorytmu sprawdzania pracy zmniejsza szybkość wydobycia i utrudnia jednemu użytkownikowi lub grupie użytkowników zdominowanie łańcucha bloków.

Od maja 2018 r. W Internecie dostępnych jest ponad 1500 kryptowalut, z których wszystkie oprócz jednej (BTC) to altcoiny. Nowe kryptowaluty mogą być tworzone w dowolnym momencie; dodatkowo istnieje wiele starszych kryptowalut, które nie są już dostępne na rynku.

Poniżej znajduje się link do strony coinpaprika.com z listą aktualnie dostępnych kryptowalut

WWW.COINPAPRIKA.COM

Altcoiny z największą kapitalizacją:

  1. Ethereum
  2. Hex
  3. Cardano
  4. Binance Coin

Jeżeli chcesz zacząć swoja przygodę z zarabianiem online porozmawiaj z nami ⬇️

Pozdrawiamy....onlinersi 🙂

%d bloggers like this: